VS

Opel Karl komfortowe i oszczędne miejskie wozidełko

Dodany przez Felo 28 Stycznia 2015, kategorie: Opel, Karl

Nowy Opel Karl będzie dostępny w lecie 2015r. Wyceniony został na 9500 euro czyli troszkę ponad 40 000 zł

Opel Karl komfortowe i oszczędne miejskie wozidełko

Typowo miejski charakter auta podkreślają jego niewielkie wymiary w porównaniu do większego Opla Corsy (w nawiasie) - długość: 3680 mm (3999 mm), wysokość: 1480 mm (1488 mm), rozstaw osi: 2385 mm (2518 mm). Pojemność bagażnika do dachu przy złożonych tylnych siedzeniach wynosi 1000 l (1100 l).

Małego Opla napędza trzycylindrowy jednolitrowy silniczek benzynowy o mocy 75 KM z 5-cio biegową przekładnią manualną. Jednostka napędowa jest dosyć oszczędna i zużywa w cyklu mieszanym 4.3 l / 100 km benzyny, emitując przy tym niewiele CO2 - 99 g/km. Tak niskie zużycie paliwa będzie możliwe do uzyskania w wersji z pakietem ecoFlex, który zawiera aerodynamiczne spoilery na przodzie i z tyłu auta oraz opony o niskim oporze toczenia. Duże znaczenie dla ekonomiki jazdy ma także niezbyt duża masa auta - 939 kg

Opel Karl będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Essentia Enjoy i Cosmo w 10 ciu różnych kolorach. W wersji Cosmo (opcjinalnie w Enjoy) standardowo znajduje się dzielona asymetrycznie tylna kanapa w proporcji 90:60, asystent ruszania pod górkę (Hill Start Assist) a w opcji system ostrzegający o zmianie pasu ruchu (Lane Departure Warning - system pobiera informację z monitorującej drogę kamery i ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i migającą diodą w przypadku niesygnalizowanego opuszczenia pasa ruchu.), asystent parkowania, tryb City - zwiększający siłę wspomagania kierownicy w zależności od prędkości.
Obręcze kół w zależności od wersji mają wielkość od 14 do 16 cali.

Opel Karl i jego odpowiednik Vauxhall Viva będzie produkowany w Korei Południowej a w salonach samochodowych pojawi się w lecie 2015r.

Opel Karl komfortowe i oszczędne miejskie wozidełko - zdjęcia

  • Opel Karl z tyłu
  • Opel Karl wnętrze
  • Opel Karl z boku

Tagi: opel karl 1.0 75 km, opel karl 1.0, opel karl, opel, karl, samochod niemiecki, samochody niemieckie

Podobne artykuły:
Szczególnie polecane: