VS

Skoda Fabia 1.2 TSI 105 KM

Dodany przez Felo 16 Lipca 2010, kategorie: Fabia, Skoda, TSI

Po premierze Volkswagena Polo z motorem 1.2 TSI 105 KM, przyszła kolej na Skodę Fabię wyposażoną w ten świetny silnik.

Skoda Fabia 1.2 TSI 105 KM

Nowa jednostka napędowa Fabii o pojemności 1.2 l i mocy 105 KM idealnie pasuje do tego modelu Skody. Silnik wykonany zgodnie z zasadami downsisingu oferuje wysoką moc i dużą elastyczność. Maksymalny moment obrotowy jest już dostępny przy 1550 obr/min i wynosi aż 175 Nm. Tak imponujące parametry zostały osiągnięte poprzez zastosowanie turbosprężarki oraz bezpośredniego wtrysku paliwa.

Silnik posiada jeden wałek rozrządu oraz po 2 zawory na cylinder dzięki czemu występują mniejsze straty energii niż w przypadku jednostek z 4 zaworami na cylinder i dwoma wałkami rozrządu.

Przy dosyć wysokiej mocy zużycie paliwa jest imponująco niskie - w cyklu mieszanym: 5.3 l/100km, w mieście 6.8 l/100km oraz w trasie: 4.5 l/100km. (dane producenta).

Auto wyposażone jest 5 stopniową skrzynię biegów (Volkswagen Polo 1.2 TSI – 6 biegowią), w której biegi wchodzą precyzyjnie bez żadnych haczeń.
Nowoczesny silnik bez problemu szybko rozpędza ważącą 1100 kg Fabię do wysokich prędkości – maksymalnie 190 km/h. Nie odczuwa się przy tym żadnych wibracji lub niepokojących odgłosów.
100 km/h samochód osiąga już po niespełna 10 sekundach.

Silnik Skoda Fabia 1.2 TSI

Wysoki moment obrotowy sprawia że autko zachowuje się podobnie jak samochód z silnikiem diesla. Wysoka elastyczność silnika przekłada się na sprawne przyspieszanie na wysokich biegach bez konieczności redukcji na niższe przez co wyprzedzanie samochodów jest czystą przyjemnością.

Przy dużych prędkościach poziom hałasu nie jest uciążliwy. Skodą Fabią 1.2 TSI podróżuje się przyjemnie i dosyć komfortowo. Dobra widoczność z kabiny pozytywnie wpływa na manewrowanie i parkowanie na zatłoczonych ulicach miast.

Ilość miejsca dla pasażerów jest duża zarówno z przodu jak i z tyłu samochodu. Bagażnik charakteryzuje się wysoką pojemnością 315 l co jest jak na tą klasę bardzo dobrym wynikiem. Dla porównania samochód z tego samego segmentu B o podobnych kształtach -Suzuki Swift oferuje już tylko 213 l przestrzeni bagażnika.

Samochód w środku jest dobrze wykończony, tworzywa są dokładne spasowane, fotele wygodne. Wszelkie wskaźniki i kontrolki na desce rozdzielczej są czytelne, przyciski znajdują się tam gdzie trzeba więc obsługa kokpitu kierowcy nie sprawia żadnych trudności. Jednym słowem wzorowa ergonomia bez żadnych kosmicznych wodotrysków.

Cena podstawowej wersji Skody Fabii z silnikiem 1.2 TSI 105 KM wynosi 43 000 zł (VW Polo 1.2 TSI – 50 290 zł) w zamian dostaniemy zwinny i zwrotny samochód miejski z mocnym silnikiem, którym można śmiało podróżować poza miastem bez obawy o niedostatek mocy podczas pokonywania dużych wzniesień lub elastyczności przy przyspieszaniu na wysokich biegach w czasie wyprzedzania innych samochodów.

Tagi: skoda fabia 1.2 tsi, skoda tsi, tsi 105km, tsi, skoda fabia 2, skoda fabia tsi, skoda, skoda fabia

Podobne artykuły:
Szczególnie polecane: