VS

Suzuki Swift 2016 lżejszy i większy od poprzednika a przy tym oszczędniejszy

Dodany przez Felo 21 Lipca 2016, kategorie: Suzuki, Swift

Od niedawna są przeprowadzane w Europie testy już 5-tej generacji Suzuki Swift. Według nieoficjalnych danych Swift jest lżejszy od poprzednika, ma wydajniejsze jednostki napędowe oraz zużywa mniej paliwa.

Suzuki Swift 2016 lżejszy i większy od poprzednika a przy tym oszczędniejszy

Pomimo znacznego obniżenia masy pojazdu (ok. 100kg!) zwiększyły się jego wymiary. Jest on dłuższy i szerszy. Sylwetka tego sympatycznego miejskiego hatchbacka nie zmieniła się znacząco. Najbardziej w rzuca się w oczy wygląd dużych przednich i tylnych reflektorów oraz sporych rozmiarów grill chłodnicy.

Auto prezentuje się bardzo ciekawie, można by powiedzieć że jest ładne. Suzuki Swift zostanie wyposażony w trzy silniki benzynowe i jeden wysokoprężny. W silnikach benzynowych po raz pierwszy pojawi się turbosprężarka. Pierwszym z nich będzie turbodoładowana jednostka napędowa o pojemności 1 litra – BoosterJet. Następna to tradycyjny wolnossący silnik 1.2 o mocy 84KM osiąganej przy 6000 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym 115 Nm / 4000 obr/min, oraz ta sama jednostka z systemem SHVS mild hybryd, wyposażona w alternator jako elektryczny silnik napędowy oraz baterie litowo jonowe. Silnik wysokoprężny o mocy 75KM / 4000 i maksymalnym momencie obrotowym 190 Nm / 2000 obr/min – czyli raczej bez rewolucji.

Wersję sport będzie napędzał turbodoładowany silnik 1.4 o mocy 140KM.
Dostępne będą dwa rodzaje skrzyni biegów – manualna z 6-cioma przełożeniami oraz automatyczna przekłądnia CVVT.
Platforma wytworzona ze stopów aluminium i innych metali na której oparty jest nowy Swift pochodzi od Suzuki Baleno. Oprócz tego że jest lżejsza jest także mocniejsza przez co lepiej chroni pasażerów w razie wypadku.

Suzuki Swift 2016 lżejszy i większy od poprzednika a przy tym oszczędniejszy - zdjęcia

  • Suzuki Swift
  • Suzuki Swift w środku
  • Suzuki Swift z tyłu

Tagi: suzuki swift, suzuki maruti, samochody japońskie

Podobne artykuły:
Szczególnie polecane: