VS

Skoda Citigo 1.0 60KM 3d - opis samochodu

Dodany przez Felo 19 Grudnia 2012, kategorie: Samochody, Skoda, Citigo

Skoda Citigo 1.0 60KM 3d

Skoda Citigo - miejski samochód z segmentu A, najmniejszy wśród oferowanych aut Skody,

bliźniaczy model Volkswagena up! oraz Seata Mii. Produkcja Citigo rozpoczęła się w 2011 roku w Bratysławie. Mała Skoda oferowana jest w dwóch wersjach nadwozia: trzy i pięciodrzwiowej.

Trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1 litra występuje w odmianie 60 oraz 75 KM. 60 konna jednostka uzyskuje maksymalną moc w przedziale 5000 do 6000 obr/min a maksymalny moment obrotowy 95Nm dostępny jest w zakresie od 3000 do 4300 obr/min. Prędkość maksymalna wynosi 160 km/h a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 14.4 sekundy.

Silnik Citigo przystosowany jest do jazdy miejskiej. W niskim zakresie obrotów odznacza się wystarczającą elastycznością a zapotrzebowanie na paliwo jest niewielkie - 5.6 l/100km wg danych fabrycznych a w rzeczywistości nie powinno przekroczyć 6.5 litra / 100km.

Zawieszenie Skody Citigo jest komfortowe i stabilne. Z przodu zastosowano kolumny McPhersona z dolnymi wahaczami i stabilizatorem przechyłów, natomiast z tyłu belkę skrętną, wahacze wleczone i amortyzatory ze sprężynami. Układ kierowniczy jest wspomagany elektromechanicznie tylko wtedy gdy jest to potrzebne dzięki czemu auto prowadzi się precyzyjnie i można go dobrze wyczuć.
W każdej wersji fabrycznie montowany jest układ stabilizacji toru jazdy ESP, ABS, EBV, MSR, ASR, EDS, HBA, 4 poduszki powietrzne i światła do jazdy dziennej

Dużym atutem miejskiego Citigo jest obszerny bagażnik - 252l powiększany poprzez złożenie tylnych oparć kanapy do 951 litrów co w klasie aut z segmentu A jest jednym z najlepszych wyników. Wnętrze kabiny jest przestronne tak że komfortowo mogą podróżować cztery osoby, zwłaszcza kierowca i pasażer na przednim fotelu.

Tagi: skoda citigo 1.0 60km, skoda citigo 1.0, skoda citigo 60km, skoda citigo, skoda, citigo, samochód czeski, samochody czeskie

Podobne artykuły: