VS

Koreańska piękność - Hyundai i20 1.2 78KM

Dodany przez Felo 13 Sierpnia 2010, kategorie: Hyundai, i20, Silnik, Kappa

Hyundai i20 – ładny stylistycznie, dobrze wykonany, z nowoczesnym silnikiem, bogatym wyposażeniem i w przystępnej cenie, może śmiało konkurować z innymi samochodami segmentu B.

Koreańska piękność - Hyundai i20 1.2 78KM

Nadwozie Hyundai i20

Zgrabna i zwarta sylwetka i20 z wyglądu bardzo przypomina Opla Corsę D. Wszystkie elementy nadwozia są bardzo dobrze zaprojektowane, nie ma żadnych dysproporcji. Przednie i tylne światła nie są ani za duże ani za małe i doskonale komponują się z resztą karoserii. Porównując i20 do swojego poprzednika Getza, auto zwiększyło swoje rozmiary: długość o 115 mm oraz szerokość o 45 mm. Nadwozie występuje w wersji 5 i 3 drzwiowej.

Wnętrze i ergonomia Hyundai i20

Przestrzeni dla pasażerów jest wystarczająco dużo, szczególnie w pierwszym rzędzie. W miarę komfortowo może nim podróżować 4 osoby. Fotele są wygodne i dobrze wyprofilowane dzięki czemu dłuższa podróż nie męczy.

Deska rozdzielcza zaprojektowana jest przejrzyście, wszystko jest na swoim miejscu i wygodne w obsłudze. Troszkę można się przyczepić do jakości zastosowanych materiałów i ich spasowania.
Bagażnik Hyundai i20 jest dosyć pojemny jak na tą klasę samochodów. Pojemność 295 l to bardzo dobry wynik, zważywszy że w bagażniku znajduje się jeszcze koło zapasowe

Silnik 1.2 78KM i osiągi Hyundai i20

Podstawowy silnik Hyundai i20 jest nowoczesną jednostką napędową Kappa, która wyróżnia się niskim spalaniem i dosyć dobrymi osiągami. Przy pojemności 1248 cm3 (4 cylindry i 16 zaworów) silnik rozwija moc 77.8 KM przy 6000 obr/min. Maksymalny moment obrotowy 119 Nm przy 4000 obr/min sprawia że auto jest wystarczająco elastyczne. Parametry silnika pozwalają na sprawne poruszanie się po mieście, przyspieszenie od 0 do 50 km/h wynoszące 3.8 s robi wrażenie. Auta z tego segmentu z mocniejszymi silnikami przyspieszają do 50 km/h w podobnym czasie a nawet i wolniej. Przy wyższych prędkościach poza miastem Hyundai i20 1.2 na pewno nie będzie zawalidrogą. Kierowcy jeżdżący tą wersją i20 mają wrażenie że auto posiada przynajmniej 100 KM, auto dobrze przyspiesza i nieźle sobie radzi podczas wyprzedzania.

Dużym atutem silnika i20 1.2 78KM jest niskie zużycie paliwa które wnosi średnio 5.2 l/100km. Silnik Kappa jest innowacyjną jednostką napędową w której obniżono wewnętrzne tarcie. Blok silnika odlany jest z aluminium i waży 82.4 kg (najlżejszy silnik w tej klasie).
Przyspieszenie Hyundai i20 1.2 wynosi 12.9 s a prędkość maksymalna to 170 km/h.

Zachowanie Hyundai i20 podczas jazdy

Hyundai i20 posiada dosyć miękkie i ciche zawieszenie zapewniające komfortową jazdę nawet po nierównych drogach. Mimo miękkiego zawieszenia i20 dobrze trzyma się na zakrętach. Układ kierowniczy jest wystarczająco precyzyjny. Kabina samochodu jest dobrze wyciszona dzięki czemu przy większych prędkościach pasażerom hałas zbytnio nie dokucza.

Podsumowanie samochodu Hyundai i20

Hyundai i20 z nowoczesnym silnikiem 1.2 78KM to bardzo udana konstrukcja. Koreańska firma Hyundai przykłada dużą wagę do dokładnego testowania swoich samochodów zanim trafią one do klientów. Gwarantuje to wysoką niezawodność i20 podczas eksploatacji.

Opisywane auto może nie jest demonem prędkości i nie ma zawrotnego przyspieszenia i elastyczności, jednak jest wystarczające do codziennego przemieszczania się szczególnie w mieście ale i także poza nim. Prosta budowa silnika, brak turbosprężarki i innych skomplikowanych systemów, sprawia że samochód ten nie potrzebuje specjalnej troski i powinien dobrze służyć właścicielowi przez długie lata.

Tagi: hyundai, hyundai i20, hyundai i20 1.2, hyundai i20 1.2 78km, silnik kappa, silnik 1.2 78km, i20, samochód koreański, samochody koreańskie

Podobne artykuły:
Szczególnie polecane: