VS

Szybki hot hatch Opel Corsa OPC - 2015 (Vauxhall VXR)

Dodany przez Felo 7 Maja 2015, kategorie: Opel, Corsa

Niewielka Corsa z najmocniejszym sercem prezentuje się bardzo pozytywnie. Drapieżny wygląd i zwarta sylwetka sprawiają że auto emanuje dynamiką.

Szybki hot hatch Opel Corsa OPC - 2015 (Vauxhall VXR)

Od standardowej wersji, różni się z przodu wlotem powietrza pod maską silnika a także kształtem przedniego spojlera. Z tyłu ładnie prezentuje się podwójny układ wydechowy (zaprojektowany we współpracy z firmą Remus) oraz ospojlerowanie boków i dachu.

Mały opel został wyposażony w nowoczesny silnik o mocy 205KM wyciśniętej z pojemności 1.6 litra. Taka duża moc mogła zostać osiągnęta dzięki turbodoładowaniu. Maksymalny moment obrotowy wynosi aż 280 Nm i jest osiągalny w szerokim zakresie obrotowym silnika od 1900 do 5800 obr/min. Do stu kilomentrów na godzinę Corsa OPC rozpędza się już w 6.8 sekundy, a maksymalna prędkość według producenta to 230 km/h. Jednostka napędowa w porównaniu do wcześniejszej wersji charakteryzuje się lepszą reakcją na gaz - zwłaszcza w niższym zakresie obrotów - dzięki nowemu kolektorowi dolotowemu, intercoolerwowi oraz wtryskiwaczom.

Zawieszenie dynamicznej Corsy zostało zaopatrzone w nowy system Frequency Selective Damping (FSD),który w zależności od prędkości pojazdu odpowiedno zestraja zawieszenie, tak aby przy niskih prędkościach było komfortowe a przy wysokich odpowiednio usztywnione. Rozwiązanie to jest całkowicie mechaniczne bez udziału elektroniki.

Niewątpliwą zaletą nowej Corsy OPC jest dwustopniowy układ ESP który może być wyłączony.

W pakiecie dodatkowego wypozażenia można zamówić Drexler - system ograniczający poślizg, większe przednie tarcze hamulcowe Brembo o średnicy 330mm, 18 calowe koła ze stopów metali lekkich.

Nowa Corsa OPC zostła wyceniona w Wielkiej Brytanii na 17 995 funtów czyli ok 97 800 zł.

Szybki hot hatch Opel Corsa OPC - 2015 (Vauxhall VXR) - zdjęcia

  • Opel Corsa OPC w środku
  • Opel Corsa OPC z tyłu
  • Opel Corsa OPC silnik
  • Opel Corsa OPC z przodu
  • Opel Corsa OPC kokpit
  • Opel Corsa OPC z boku

Tagi: opel corsa opc, opel corsa, opel, corsa, opc, samochód sportowy, hot hatch

Podobne artykuły:
Szczególnie polecane: